פתרונות תשלום

אחד הדברים המשמעותיים בכל עסק הוא פתרונות התשלום שהוא מציע ללקוחות שלו. הרי זה ידוע לכל, שעסק שמציע מגוון גדול של פתרונות תשלום נוחים וגם מתקדמים, יהיה עסק שיבחרו לקנות בו יותר ויותר לקוחות. למעשה, הלקוחות מעוניינים לבצע רכישה של מוצרים או שירותים בצורה נוחה וגם קלה וכזאת שתתאים לאמצעי התשלום שיש להם.

כיום, יש היצע גדול של פתרונות תשלום לעסקים וכל עסק יכול לבחור את פתרונות התשלום שהכי מתאימים לו. כל אלה יעזרו לעסק להיות לא רק ריווחי יותר אלא גם נבחר על ידי קהל לקוחות גדול יותר. כמו כן, לעסק כזה תהיה עדיפות על המתחרים שלו.

איזה פתרונות תשלום מוצעים לעסקים?

יש לא מעט פתרונות תשלום ולהלן רשימה של הבולטים בהם:

-קופות רושמות – מדובר על אמצעי בסיסי לקבלת כספים. בעבר, קופות רושמות היו פועלות באופן פחות נוח וגם בצורה ידנית וכיום אפשר לראות שיש שינוי משמעותי בתחום תודות לטכנולוגיות חדשות שהוכנסו בהן. כיום, הקופות מאפשרות גם סליקת אשראי. בעבר, הקופות הרושמות לא אפשרו קבלת אשראי והלקוחות נדרשו לשלם רק בהמחאה או במזומן. כמו כן, אפשר למצוא מגוון שכלולים בקופות הרושמות החדישות כמו, ניהול מלאי, ניהול תזרים מזומנים ועוד.

-מסוף אשראי – מדובר על מסוף שהינו ייעודי עבור סליקת אשראי. מומלץ לבחור במסוף אשראי שיהיה אפשר להשתמש בו על מנת לסלוק את כל סוגי כרטיסי האשראי הקיימים בשוק.

-מסוף אשראי נייד – פועל באמצעות טכנולוגיה סלולרית. הוא לא דורש תשתית מיוחדת ואפשר להשתמש בו גם כקופה רושמת ניידת. מי שעושה שימוש במסוף כזה, הם בעלי עסקים שיש להם נקודות שירות ומכירה מחוץ למתחם העסק שלהם.

-מסוף אשראי לתשלום מיידי – מוכר גם בשם "מסוף דביט". באמצעות המסוף הזה, אפשר לחייב את הלקוח בצורה מיידית.

-מסוף סליקת כרטיסי אשראי באינטרנט – מדובר על מסוף וירטואלי. אפשר להשתמש בו, על מנת לחייב כרטיסי אשראי מכל מקום שיש בו חיבור ישיר ואקטיבי לרשת האינטרנט. מי שעושה שימוש במסוף כזה, הם בעלי עסקים קטנים.

-סליקת אשראי באינטרנט – פתרון תשלום מצוין לכל עסק שיש לו חנות מקוונת באינטרנט.

התאמת פתרון תשלום לעסק

על מנת להתאים את פתרונות התשלום האידיאליים לעסק, יש להתייחס לאופי העסק ולפעילות שלו. יש לענות על שאלות כמו, האם חיוב הלקוחות מבוצע בנקודת מכירה אחת או יכול להתבצע במספר נקודות מכירה, האם העסק מפעיל אנשי מכירות ואנשי שירות שעובדים גם מחוץ למתחם העסק, מהו מספר פעולות הסליקה שהעסק יבצע מדי חודש ועוד. יש לבחור בחברה שתומכת בכל פתרונות הסליקה שהוזכרו לעיל, שכן יהיה אפשר לקבל ממנה ייעוץ אובייקטיבי לגבי הפתרון האידיאלי ביותר.

By admin